НА ГОЛОВНУ Ласкаво просимо на сайт журналу "Економічна теорія"

№ 2021/3

Політекономія


МАНДИБУРА Віктор Омелянович1

1ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»

Система об’єктивних економічних законів в реаліях системно-суб’єктивного економічного беззаконня

Ekon. teor. 2021; 3:29-56https://doi.org/10.15407/etet2021.03.029


АНОТАЦІЯ ▼

Розкрито відмінності системної дії законів соціальної форми матеріального світу від дії законів, що визначають рух чотирьох природних форм матерії. Показано відмінність наслідків порушення природних і соціальних законів .
Поглиблено змістовне розуміння категорії «економічний закон» і уточнено загальний перелік системи об’єктивних економічних законів. Проведено структурування двох основних класифікаційних груп законів, що об’єднані на заса-дах найбільш типових ознак. За критеріями системної вагомості, а також сутнісного змісту і просторово-часових координат регулюючої дії виділено чотири блоково-типові групи законів. Виокремлено диференційовані підгрупи законів, що об’єднані за шістьома системно-видовими ознаками.
Показано руйнівний характер «наукових» догматів фінансово-боргового «ліберал-монетаризму». Розкрито спонукальну мотивацію, що визначає домінантну поведінку нинішнього глобально-монополістичного капіталу, яка спрямована на руйнування системної дії механізмів законів ринкової економіки. Зокрема, показано шляхи руйнування механізму дії закону вартості і законів грошового обігу, які забезпечують еквівалентний характер товарного виробництва і обміну. Розкрито конкретні прояви системно-суб’єктивного беззаконня, що панує в системі грошово-кредитних і фінансово-боргових відносин на глобаль-ному і національно-державному рівнях.
Дано оцінку наслідків фінансово-кредитної експансії для країн із різним рівнем розвитку капіталістичного способу виробництва, що призводить до удушення національних економік світовими монополіями шляхом формування непосильного тягаря обслуговування зовнішньо-емісійних запозичень та вилучення у разі несплати безцінних земельних та інших природних ресурсів у приватну власність світових корпоративно-монополістичних кредиторів

Ключові слова:закон, економічний закон, закони діалектики, система економічних законів, економічне беззаконня, закон вартості, фіктивно-віртуальні гроші, фінансово-борговий капіталізм


Стаття російською мовою (cтор. 29 - 56) ЗавантажитиЗавантажень : 93
Стаття українською мовою (cтор. 29 - 56) ЗавантажитиЗавантажень : 77

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ▼